O mnie - LBA

LBA - czyli nowy sposób na opisanie siebie

Co prawda nie wierzę za bardzo w takie rzeczy, bo to w zasadzie taki łańcuszek, ale postanowiłam udzielić odpowiedzi na pytania, bo pomyślałam, że to będzie dobra forma wypowiedzenia się o sobie. W końcu zakładam, że rzeczywiście jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania. To nie będą informacje, które wydają się ciekawe tylko mi :D.

I. Pytania od kiedy-wroce.blog.pl

Droga Emily Lilianne!1. Jak zaczęła się twoja przygoda z pisaniem?
   Bardzoo dużo zawsze czytałam i kiedy zaczęliśmy pisać jakieś opowiadania w szkole, polonistki zawsze mnie chwaliły. I kiedyś odkryłam coś takiego jak blogi, zaczęłam czytać, potem postanowiłam coś napisać... To było jakieś pięć-sześć lat temu. Od tamtej pory miałam kilka małych blogów z opowiadaniami, pierwszy był jeszcze o Johnas Brothers (co mi do głowy strzeliło? ) :D.
2. Jakie masz zainteresowania?
  Głównie literatura, głównie klasyczna, chociaż zdarzaja mi się coś lekkiego. Oczywiście filmy i trochę wstyd przyznać - lubię wszystkie komedie romantyczne, głównie z lat '90. Umrę, jeśli nie zobaczę wszystkich odcinków Sherlocka, Doctora Who albo Gry o Tron. I gry! To coś co kocham, zwłaszcza RPG (Wiedźmin, Gothic, takie sprawy) i często akcji. I zapomniałabym o szachach. Szczerze polecam, nie tylko rozwijają umysł, ale są też fantastyczne! Kto kocha szachy może zostać moim kumplem :P
3. Gdyby cały świat w jednym momencie ciebie słuchał – co byś powiedział/a?
  Po prostu: bądź szczęśliwy. I może jeszcze to: najważniejsze jest to, co myślisz sam o sobie. Kochaj innych i nie pozwól na ich krzywdę.
4. Ulubiona książka?
  Ze względu na to, że prawie ciągle czytam, nie da się tego określić. Co druga przeczytana przeze mnie książka jest moja ulubioną - Cień Wiatru, Perswazje, Zbrodnia i kara, Duma i uprzedzenie, Hrabia Monte Christo, Pamiętnik, Gra Anioła, opowiadania Doyle'a... mnóstwo tego jest :D.
5. Jaką jedną nadprzyrodzoną moc byś wybrał/a?
  Z tym mam problem. Może Mięsny Wzrok? Albo Super Empatia?
6. W jakim ze światów (np. Narnia, Panem) chciał(a)byś żyć?
   W naszym - rzeczywistym. I mimo, że swego czasu byłam albo ciągle jestem zakochana w świecie Tolkiena, Lewisa, Rowling czy Martina. W naszym świecie jest mnóstwo wyzwań, którym chciałabym podołać.
7. Ulubiona potrawa?
   Mięso! To, co ma w sobie mięsko zawsze będzie mi smakować. Przynajmniej tak mi się wydaje.
8. Jak widzisz siebie za 10 lat?
   Kochający mąż, dwójka dzieci, trzecie w drodze :) Wykonuję dobrze swoją pracę, jestem dobrym człowiekiem, przyjaciele mnie wspierają, a ja wspieram ich. To w zasadzie takie marzenie :) Bo mogę być samotna, bez pracy i ze smutnymi doświadczeniami, ale to taki czarny scenariusz.
9. Co sprawia ci największą przyjemność?
   Większość rzeczy sprawia mi przyjemność, nawet te niefajne. Lubię moją pracę, lubię się uczyć, czytać, tańczyć, leniuchować, nawet czasami sprzątać albo kłócić się.
10. Na co poświęcasz najwięcej czasu w ciągu dnia?
    Hmm... to zależy. Ale chyba na spanie. To też jest coś, co kocham. Wyśpię się nawet w trzy godziny, jeśli trzeba, ale lubię pospać o wiele, wiele dłużej.
11. Gdybyś mogła raz cofnąć czas – jak byś to wykorzystał/a?
   Jest kilka rzeczy, których bardzo, bardzo żałuję. Z tchórzostwa skrzywdziłam raz uczucia jednej osoby (bardzo; serio, nie mogę sobie tego wybaczyć) i chętnie bym to naprawiła, żebyśmy nie musieli tego przeżywać. Nie pozwoliłabym też na zatarcie się moich kontaktów z dawnymi przyjaciółmi. Jest jeszcze mnóstwo drobnych sytuacji.
Ale gdybym rzeczywiście miała taką możliwość, nie wiem, czy bym z niej skorzystała. Błędy są ważnym czynnikiem naszej edukacji :)II. Pytania od http://as-long-as--you-love-me.blogspot.com/Droga Madzio!


1. Kim chcesz zostać w przyszłości?
   Dobrym człowiekiem :). Ale jeśli chodzi o zawód, to pielęgniarką. Właśnie ten kierunek studiuję. A dlaczego? Zawsze chciałam pomagać ludziom. Przy okazji to po prostu moje powołanie. 
2. Dlaczego założyłaś bloga?
   Po głowie chodzą mi różne historie. I czasami chce się z nimi podzielić. Większość jest wciąż w mojej głowie (głównie taka z Doktorze Who, która wraca do mnie zawsze, kiedy jestem na grzybach). To też sposób na to, żeby wyrazić siebie. Bo tak jakoś wychodzi zawsze, że ustami naszych bohaterów przemawiamy my sami. I nawet, jeśli wydarzenia są całkowicie fikcyjne i może nie do końca zgadzamy się z wyborami postaci, to oddajemy im część siebie, np. nasze poglądy.
3. Co lubisz robić w Wolnym czasie?
   To, co wyżej :) Ale też spotykać się z przyjaciółmi, wędrować po górach, imprezować, spacerować. Pisać!
4. Czy wolisz towarzystwo dziewczyn czy chłopaków? Dlaczego? 
    Hmmm... zwykle płeć nie ma znaczenia, ale wolę towarzystwo chłopaków. Niby z dziewczynami czuję się swobodniej, ale zauważyłam, że często trudniej się z nimi dogadać. Nawet z moją najlepszą przyjaciółką ostatnio się śmiałyśmy, że nie mamy za wielu koleżanek. Oczywiście, to nie do końca prawda, ale grono panów, z którymi się często spotykamy jest dużo większe. Dziewczyny po prostu uwielbiają obgadywać, są kłótliwe i często nie do zniesienia. Nie zrozumcie mnie źle - z niektórymi facetami aż nie mogę wytrzymać, bo tak mnie denerwują. Po prostu z chłopakami lepiej się dogaduję, mam dużo wspólnych tematów. Ogólnie - jeśli mnie nie denerwujesz, jesteś szczera, dobra (niekoniecznie miła :)), mamy wspólne tematy i rozmowa będzie naturalna i fajna - płeć nie ma żadnego znaczenia. Ufff... ale się rozpisałam...
5. Jakiego gatunku muzyki słuchasz? 
   Oczywiście poza tym, na co jestem skazana czyli popu i muzyki imprezowej, do której świetnie się tańczy ale niekoniecznie się tego słucha to metal, rock, ale ostatnio (w przeciągu pół roku) przekonałam się do muzyki alternatywnej.
6. Myślałaś kiedyś, żeby przestać pisać i zająć się czymś innym?
   Pisanie jest moim hobby. W zasadzie piszę od kilku dobrych lat i mam czasami taki okres, że rzucam to w kąt (nie mam już pomysłu, mam inne zajęcia; nie chce mi się pisać, bo widzę że nie ma czytelników), ale zawsze wracam. Może nie do tej samej opowieści, ale do pisania - owszem. Za dużo pomysłów!
7. Co cię interesowało zanim zaczęłaś pisać?
   Och, to było tak dawno, ale z pewnością czytanie. I jakieś bzdury, jak to gimnazjailistki.
8. Masz rodzeństwo?
   Młodszego o rok brata. Jest jednoczenie też moim przyjacielem, ale mu o tym nie mówcie :D
9. Jaki masz kolor oczu?
   Szary. Chociaż czasami moje oczy bywają błękitne.
10. Jesteś towarzyska czy typ samotnika?
    Hmm.. To skomplikowane. Na codzień jestem raczej introwertyczką, lubię po prostu być sama i zająć się sobą: poczytać, popisać, poleniuchować... własne towarzystwo nie tylko mi wystarcza, ale też tego potrzebuję. Ale... gdyby nie to, że prawie codziennie rozmawiam z przyjaciółką, z bratem, czasami jakieś imprezy, większe spotkania z ludźmi... chyba nie byłoby ze mną dobrze. Zwłaszcza, że bywa, że lubię być w centru uwagi, albo po prostu słuchać, tego, co mówią inni. Czyli lubię być sama, ale kiedy wokół mnie nie dzieje się tak dużo jak zawsze, jest mi źle. 
11. Jaki jest twój ulubiony kwiat?
    Wszystkie kwiaty są śliczne i urocze. Każde mi się podobają, ale tu akurat nie trudno mi wybrać ulubione. Róże - czarne, bordowe, purpurowo-czerwone. Tę cechę przejęła ode mnie moja bohaterka. I storczyki - głównie w odcieniach fioletu.


Pytania od Alison White (Gdy nastanie ciemność)

1. Wolisz filmy czy książki?
  Zdecydowanie książki. Książki pobudzają wyobraźnię, podczas gdy w filmie wszystko mamy podane na tacy. I to niedokładnie. Nie lubię oglądać ekranizacji moich ulubionych książek - wszytko psują. Z resztą książki są bardziej emocjonujące. 
 2. Co sprawia Ci największą frajdę? 
Patrz wyżej :)
3. Czy chciałabyś/ chciałbyś zostać sławnym pisarzem?
Hm... nie mam pojęcia. Zarobki są kuszące, jeśli byłaby to pozycja w dużym nakładzie... tylko ta presja - każda kolejna książka też musiałaby być na tak dobrym poziomie, jak poprzednia, albo nawet lepszym. Nie wiem czy bym podołała :) Ponadto chyba spaliłabym się ze wstydu, gdyby ktoś, kogo znam przeczytał moje wypociny :P 
4. Ulubiony gatunek książek?
Klasyka. Ale uwielbiam tez romanse i kryminały. Po prostu dobre książki :) 
5. Czerpiesz radość z pisania?
Oczywiście, że tak. Gdyby tak nie było, to bym nie pisała. Ale czasami, kiedy się bardzo postaram i widzę, że jest dużo wyświetleń, ale nikt nie komentuje, to nie wiem, co myśleć...  
6. Jeśli mogłabyś/ mógłbyś spotkać jedną postać z książki lub filmu, kogo byś wybrała/ wybrał?
Nie umiem powiedzieć w stu procentach. Najprawdopodobniej wybrałabym Sherlocka Holmesa, pozostaje tylko kwestia czy książkowego czy serialowego, czy może tego z licznych ekranizacji. Albo Jacka Sparowa - bo kocham jego postać w wykonaniu Johnnego Deepa. 
7. Co motywuje Cię do pisania?
Historia, którą mam w głowie... Muszę ja po prostu zapisać. Czasami czytelnicy, którzy poganiają mnie z nowym rozdziałem :P
8. Ulubiony pisarz?
Trudna kwestia. Uwielbiam Austen - i wiem, co teraz myślicie, ale nie uważacie, że zaskakująco dobrze i zabawnie opisała współczesny jej świat? Ponadto Zarón. Doyle. Dumas. Dickens. Nie umiem wybrać ulubionego :) 
9. Jaki jest twój ulubiony gatunek muzyki?
Patrz wyżej :) 
10. Co zainspirowało Cię do napisania opowiadania?
Historia w mojej głowie. Mnóstwo ich mam, serio. W tym przypadku oglądałam jakiś serial, zupełnie przez przypadek, i jedna scena mnie jakoś szczególnie poruszyła. Konkretnie taka, w której dwoje przyjaciół uświadamia sobie, że się w sobie zakochali. I zastanowiłam się, jakby to było w innym kontekście, z bardziej popapraną bohaterką. I pisząc, na bieżąco, mam coraz to nowe pomysły dotyczące przygód moich bohaterów. Wiem, że początek jest dość... nudny... ale mam nadzieję, że reszta jest już w lepszym tonie.  
11. Jakie jest twoje największe marzenie?
Ciężko stwierdzić...  Mam niezliczoną ilość małych marzeń, bo człowiek, który nie marzy nie ma duszy. Ale największe?  No cóż... chciałabym po prostu być szczęśliwa :). Kiedy jest się szcześliwym, wszystko inne się układa. Oprócz tego chciałabym być wartościowym człowiekiem - od zawsze tego pragnęłam - być kimś, kto podejmuje słuszne decyzje i postępuje według swojego sumienia, nie zważając na żadne naciski ze strony innych. 

1 komentarz:

  1. Wydajesz się strasznie sympatyczną osobą. :)) Mamy nawet trochę wspólnego, m.in. Sherlocka i Zafona - uwielbiam! Ps. u mnie nowy rozdział, zapraszam.
    kiedy-wroce.blog.pl

    OdpowiedzUsuń